יישום טכנולוגיה נקודתית קוונטית בבניית חדרים נקיים

הטכנולוגיות ששינו את עולם גידול הקנאביס הרפואי


בשנים האחרונות אנו עדים להקמה של עוד ועוד חממות ומתקני גידול "אינדור" לגידול קנאביס רפואי, כאשר, הודות לטכנולוגיה, ניתן ליהנות מקשת של יתרונות, כאשר המרכזיים שביניהם: הוזלה משמעותית בעלויות הגידול, ייעול וקיצור של תהליכי הגידול ושיפור של איכות הצמח ותנובתו.

כידוע, מוצרי קנאביס רפואי, חייבים לעמוד בתנאים מחמירים וקפדניים, שבכדי לעמוד בהם יש לדאוג לייצר, לאחסן ואף לשנע אותם, על פי הסטנדרטים המעודכנים של ה- GMP (תנאי ייצור נאותים) והתקנים הישראליים IMC. 
מהסיבה הזאת, כל טכנולוגיה חדשנית בתחום, נבחנת בצורה קפדנית בטרם ניתן להתחיל וליהנות מהפירות אותם היא מניבה – אז להלן מספר טכנולוגיות חדשניות אשר נבחנו בקפידה וכיום כבר ניתן ליהנות מפירותיהן:


תאורה חסכונית
אחד החידושים בעולם גידול הקנאביס הרפואי, בא לידי ביטוי בסוג התאורה בה עושים שימוש בחממת גידול. כידוע, הצמח זקוק לכמות גדולה במיוחד של אור ולכן, צריכת האנרגיה בחממה שכזאת הינה גדולה במיוחד – מה שניכר במידה רבה גם בחשבונות החשמל. 
אם בעבר סוג התאורה היחיד בו ניתן היה לעשות שימוש בחממות לגידול קנאביס הייתה תאורת HPS , אשר מעבר לעובדה שהייתה מאוד בזבזנית, גם ייצרה חום חזק אשר לעיתים, פגע בצמח. כיום, הודות להתפתחות הטכנולוגית, ניתן להשתמש גם בתאורת LED חסכונית. הודות לתאורת לד ניתן גם לשפר את איכות התוצר וגם לחסוך בכ-40 אחוז מהעלויות. 


שליטה מרחוק
את היתרונות הרבים הטמונים במערכות הבית החכם המיועדות עבור בתים ועסקים כולם מכירים, אבל מה שלא כולם יודעים, זה שמערכות אלו הגיעו גם לעולם גידול הקנאביס הרפואי.
כיום, ניתן לנהל ולבקר את תהליך גידול הקנאביס באמצעות מערכות מחשב מתקדמות, על גביהן מותקנים חיישנים ייעודיים. 


גידול אוטומטי
בניית חדרים נקיים לקנביס רפואי - מערכת חדשנית המהווה כ"מילה האחרונה" בעולם גידול קנאביס רפואי, מאפשרת לנהל את גידול הצמח באופן אוטומטי, זאת בהתבסס על אלגוריתם אשר יועד לפענח את צרכי הצמח ואת מצבו באמצעות ניתוח תמונה. המערכת ניתנת לניטור במערכת הבקרה וגם על ידי מכשיר הטלפון החכם.


טכנולוגיה נקודתית קוונטית (UbiQD)
בעולם גידול הקנאביס 'טכנולוגיה נקודתית קוונטית' מיושמת בצורה הבאה: בחממת הגידול מותקנת סוג של יריעת פלסטיק אשר בעין בלתי מזוינת היא יכולה להיראות כפשוטה, אך בפועל מתבססת על טכנולוגיה חדשנית של נקודות קוונטיות זהירות, המצפות את יריעת הפלסטיק.
טכנולוגיה נקודתית קוונטית משמשת תעשיות רבות, אך רק לאחרונה החלו ליישם אותה גם בסביבה החקלאית, כאשר הפיתוח הייחודי שנעשה, הוא האפשרות להשתמש בה כנגד תנאי מזג האוויר הקשים וכן לצורך שיפור החדירה של ספקטרום האור הטבעי של השמש.
באמצעות טכנולוגיה זו ניתן לווסת את הטמפרטורה, הלחות ועוצמת האור ועל ידי כך ליצור את המערכת האקולוגית האופטימלית לגידול קנאביס.